Novecošana- ir process, kas ir atkarīgs no daudziem faktoriem: 20% no mūsu iedzīmtības un ģenētiskā materiāla, kas saņemts no vecākiem, 50% no dzīves veida, 20% no apkārtējās vides faktoriem, un tikai 10% veselība ir atkarīgi no medicīniskās apkalpošanas kvalitātes. Tātad clvēka dzīves ilgums un kvalitāte 90% ir atkarīgs no paša cilvēka. Izmainot šo faktoru iedarbību uz organismu, ir iespējams aizkavēt novecošanas procesus. Viens no priekš laicīgas novecošanas iemesliem ir centrālās nervu sistēmas un enokrīnās sistēmas izsīkums. Dažādu kaitīgo faktoru iedarbības rezultātā epifīze sāk mazāk izdalīt melatonīnu un cilvēks sāk novecot. Ir novērots, ka 46 gadu vecumā daudziem cilvēkiem ir pazemināts daudzu hormonu sintēzes līmenis. Novirzes no normas hormonu analīzēs par 15% ved pie veselības pasliktināšanās, bet 30%-pie klīnisko simptomu parādīšanās(bezmiegs, nervozitāte, ātra aizkaitināmība, dzimumdziņas (libido) pazemināšanās, ādas un gļotādu sausums, ādas nieze, dažādi labdabīgi veidojumi u.c.). Klīniskās analīzes šādos gadījumos visbiežāk paliek normas robežās. Diemžēl ir pārāk maz tradicionālās medicīnas ārstu, it īpaši ģimenes ārsti, kuri šīm izmaiņām piegriež uzmanību un uzsāk savlaicīgi hormonālā fona koriģēšanu. Šāds hormonālās sfēras izsīkuma klasisks piemērs ir menopauze un andropauze 40-45 gadu vecumā. Mūsdienās ir ļoti daudz un dažādi veidi kā novērst šos simptomus: hormonu aizvietojošā terapija ar ķīmiskiem hormonu preparātiem, augu valsts produkti. Taču patreiz pats nekaitīgākais veids, kā atjaunot hormonālo līmeni un mazināt veģetatīvās reakcijas, ir orgānu specifisko īso peptīdu lietošana ar preventīvu nolūku. Peptīdi lieliski mazina karstuma viļņus, uzlabo kaulu masu un to struktūru, mitrina gļotādas, paaugstina libido abiem partneriem. Vienlaicīgi tiek sasniegts arī labs kosmetoloģiskais efekts- uzlabojas ādas krāsa, tās truktūra un tonuss.
Anti-aging medicīnas pamata uzdevums ir atgriezt visas organisma sisitēmas līdz tādam funkcionālajam stāvoklim, kādā tās bija 25 gadu vecumā. 21.gadsimta zinātnieku atklājumi to spēj. Sankt-Pēterburgas Veselības un revitalizācijas zinātniski-praktiskais ražošanas veselības un revitalizācijas centrs (https://peptides.npcriz.net), kas ir pilnīgi jaunas paaudzes orgānu specifisko dabīgo peptīdu (citomaksu) ražotājs, iesaka tos lietot ar profilakstisku nolūku, negaidot, kad parādīsies slimību negatīvie simptomi. Orgānu specifisko peptīdu galvenais uzdevums ir atjaunot bojāto orgānu un sistēmu šūnu funkcijas un uzlabot cilvēku dzīves kvalitāti. Uzsākot rūpēties par savu veselību no 25-40 gadu vecuma, ir iespējams panākt visu organisma orgānu un sistēmu optimālu funkcionēšanu, līdz ar to ievērojami uzlabot dzīves kvalitāti un pagarināt dzīves ilgumu. Tam ir nepieciešams 1-2 reizes gadā veikt peptīdu bioregulācijas kompleksu atveseļojošu kursu.
KAD UZSĀKT LIETOT PRET NOVECOŠANAS KOSMĒTIKU AR PEPTĪDIEM? Vecumam nav būtiskas nozīmes. Nozīme ir subjektīvām izjūtām un objektīvai veselības pārbaudes atradnei. Peptīdu atjaunojošos kosmētiku iesaka uzsākt lietot, ja:
1)Jums ir ādas atūdeņošanās pazīmes-vilkšanas un sausuma sajūta,
2)Ja parādās sīkas grumbiņas,
3)Ja parādās mīmikas grumbas pierē, zem deguna, ap acīm,
4)Ja parādās ādas pigmentācija (pigmenta plankumi, papilomas, dzimum zīmes, hiperkeratoze),
5)Ja parādās asinsvadu zīmējums(tīklīņš, zvaigznītes,sārti plankumi),
6)Ja parādās ādas paaugstināts jūtīgums pret meteroloģiskajiem apstākļiem(aukstums, karstums, vējš, lietus), dažiem kosmētiskajiem līdzekļiem,
7)Ja ādas reljefs ir negluds, rupjš, sabiezēts.